راهنمای ثبت شرکت در امارات متحده عربی ( دبی )

برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی ( دبی ) در دو منطقه می‌توان اقدام به ثبت کرد:

 • ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی ( دبی )
 • ثبت شرکت در سرزمین اصلی امارات متحده عربی ( دبی )

نکته: توصیه ما به اکثر افراد ثبت شرکت در سرزمین اصلی امارات متحده عربی ( دبی ) است.

برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی ( دبی ) باید در بدو امر از طریق Dubai’s Department of Economic Development که به اختصار DED به آن گفته می‌شود اقدام به اخذ مجوز کنیم. هزینه های دولتی آن باید پرداخت و نوع شرکتی که قرار است در آن اقدام به فعالیت تجاری کنید مشخص شود. همچنین تعداد شرکا، مقدار سرمایه ثبت شده شرکت، نوع شرکت و فعالیتی که قرار است انجام شود در ان مشخص می‌شود.

انواع فعالیت تجاری که می‌شود با ثبت شرکت در دبی ( امارات متحده عربی ) انجام داد به صورت زیر دسته بندی می‌شود:

 • مجوز اقامت تجاری از طریق استخدام در یک واحد تجاری مستقل
 • ثبت واحد صنعتی و اخذ اقامت تجاری
 • دریافت مجوز فعالیت اقتصادی و ثبت اقامت تجاری سهامداران
 • ایجاد واحد کشاورزی و دریافت مجوز کار
 • دریافت ویزا و اقامت تجاری حرفه ای ( مخصوص متخصصان )
 • ویزای تجاری گردشگری

برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی ( دبی ): اگر شرکا چند نفر باشند یک نفر را باید از میان شرکا به عنوان مدیر عامل انتخاب و همچنین میزان سهام هر سهام دار را مشخص شود. در این مرحله بعد از انتخاب نام و اسم تجاری شرکت از میان نام های پیشنهادی صاحبین شرکت، با توجه به نوع و فعالیت اصلی هر شرکت اساسنامه مشخص می‌شود و اقدامات بعدی برای اخذ مجوز پیش می‌رود.

هزینه لایسنس برای ثبت شرکت در دبی ( امارات متحده عربی ):

هزینه های شرکتی که قصد فعالیت در آن را دارید در این مرحله مشخص و پرداخت می‌شود. این هزینه ممکن است بین 10 تا 30 هزار درهم باشد که با توجه به نوع مجوز تعیین می‌شود. در این میان هزینه لایسنس برای شرکت های خدماتی کمترین مقدار را دارد و شرکت جنرال تردینگ بیشترین هزینه اخذ مجوز را دارد. با مجوز جنرال تریدینگ می‌شود اکثر فعالیت های تجاری را انجام داد. لازم به ذکر است در صورتی که نوع دقیق فعالیتی که با ثبت شرکت در امارات قصد انجام آن را دارد در یکی از دسته‌های زیر قرار بگیرد. شرکت موظف است از ارگان های مریوطه به صورت جداگانه تاییدیه دریافت کند.

- Export management Exporting- Export marketing- Exporter- International marketing- Export business- Export consulting- Exporting to target countries- Export market evaluation-Export regulations - ثبت شرکت در امارات متحده عربی

فعالیت های تجاری خاص که به صورت جداگانه نیاز به دریافت تاییدیه برای مجوز دارند:

 • حمل و نقل، آموزشگاه های رانندگی، فروشندگان قطعات و خودروهای دست دوم،اجاره خودرو نیاز به تاییدیه از وزارت کشور
 • فعالیت های حقوقی و مشاوره حقوقی نیاز به تاییدیه از وزارت دادگستری
 • امور معماری و مهندسی نیاز به تاییدیه از اداره شهرداری محلی
 • فعالیت های مخابراتی نیاز به تاییدیه از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و دولت دیجیتال (TDRA)
 • مسافرت و جهانگردی، خدمات عمومی، بازرگانی چارتر، باشگاه اتومبیلرانی، حمل و نقل هوایی چارتر و شعب شرکت های خارجی نیاز به تاییدیه از شورای اجرایی
 • فعالیت های بیمه ای و مشاوره بیمه ای نیاز به تاییدیه از وزارت اقتصاد
 • فعالیت های مرتبط با سلامت نیاز به تاییدیه از ادارات بهداشت محلی
 • خدمات گازی و نفتی خشکی و دریایی و عملیات حفاری نفت در خشکی و دریا نیاز به تاییدیه از شورای عالی نفت

تعیین محل کسب و کار

دولت امارات امارات متحده عربی ( دبی ) برای تسهیل امور شرکت ها و فعالیت های تجاری، اقتصادی و بازرگانی تازه تاسیس،قوانین خاصی در نظر گرفته است. با استفاده از این قوانین خاص اداره اقتصاد شرکت ها میتوانند تا یک سال بدون اجاره مکان مشخص نسبت به انجام فعالیت های اولیه شرکت ثبت شده اقدمات لازم را انجام دهند.

باز کردن حساب بانکی پس از ثبت شرکت در دبی ( امارات متحده عربی )

با ثبت شرکت در دبی و طی فرآیند اقامت امارات متحده عربی و اخذ کارت اقامت دو ساله یا همان امارات آی دی ( EMIRATE ID ) شما می‌توانید برای باز کردن حساب بانکی اقدام کنید. برخی از بانک های اماراتی از همان ابتدا به شما خواهند گفت که برای ایرانی ها مجاز به باز کردن حساب بانکی نیستند اما برخی بانک ها با ایجاد شرایطی اقدام به باز کردن حساب بانکی خواهند کرد.

یکی از مواردی مهمی که برای باز کردن حساب بانکی در امارات متحده عربی باید به آن توجه داشت:

یکی از مواردی مهم صورت وضعیت مالی بانک ایرانی شماست. برخی بانک ها برای باز کردن حساب بانکی پس از ثبت شرکت در دبی ( امارات متحده عربی ) و گرفتن امارات آی دی از شما برای باز کردن حساب در بانکشان صورت و ضعیت مالی شش ماه گذشته را می‌خواهند.

در صورتی که این صورت وضعیت را ندادشته باشید یا صورت وضعیت ضعیفی طی شش ماه گذشته داشته باشید. بانک های دبی برای شما حساب باز نخواهند کرد. برخی بانک ها مانند بانک المشرق نیز از شما دیپوزیت یا پول نقد برای بلوکه شدن در حساب می‌خواهند. به این صورت که به عنوان مثال 6000 درهم در بانک به مدت 6 ماه بلوکه کنید. تا به شما یک کارت اعتباری 3 هزار درهمی بدهند. ماه به ماه بر اساس خرجی که از کارت اعتباری می‌کنید موظف به پرداخت آن هستید.

دریافت مشاوره برای ثبت شرکت و باز کردن حساب بانکی در امارات و دبی

عموما پس از ثبت شرکت در دبی و مابقی شهرهای امارات متحده و پس از گرفتن کارت اقامت شما باید در ابتدا یک حساب بانکی شخصی داشته باشید و چند ماه در آن گردش حساب ایجاد کنید. سپس برای باز کردن حساب بانکی شرکنی خود اقدام کنید. برای یاز کردن حساب بانکی شرکتی، نیاز به یک اجاره نامه رسمی می‌باشد که در آن ذکر شده که محل مورد نظر برای استفاده اداری و تجاری اجاره شده است.

در کل استفاده از یک مشاور برای این امور ( ثبت شرکت در امارات ، کارت اقامت دبی یا امارات متحده عربی ، باز کردن حساب بانکی در بانک های دبی ) به صرفه است. زیرا ممکن است شما از مسائلی اطلاع نداشته باشید و دچار اشتباه قانونی شوید که این موضوع باعث ضرر و زیان شما شود. همچنین مدت زمان اقامت شما در دبی افرایش پیدا می‌کند. در این صورت روزانه بسته به تعداد افراد بین 10 تا 20 میلیون معادل 700 تا 1400 درهم هزینه خواهید داشت. در صورتی که نیاز باشد 3 روز بیشتر، در دبی یا امارات متحده عربی اقامت داشته باشید بین 2100 تا 4200 درهم هزینه باید پرداخت نمایید. لذا در صورتی که این مبلغ را به مشاور پرداخت کنید به سرعت و بدون اشتباه کار شما انجام می‌شود.

Summary
Article Name
ثبت شرکت امارات متحده عربی ( دبی )
Description
برای ثبت شرکت در امارات باید در بدو امر از طریق Dubai's Department of Economic Development که به اختصار DED به آن گفته می‌شود. اقدام به اخذ مجوز کنیم که هزینه های دولتی آن باید پرداخت و نوع شرکتی که قرار است. در آن اقدام به فعالیت تجاری کنید مشخص شود.
Author
Publisher Name
گروه مدیریت صادرات پیکران - خدمات ثبت شرکت در امارات
Publisher Logo